TRENDCAR a.s.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


Kompatibilita mobilních telefonů

Mitsubishi Motors svoje modely vybavuje vyspělými audiosystémy, které umožňují propojení s mobilními telefony. I přes neustálé technické zdokonalování nelze vždy zajistit 100% kompatibilitu se všemi telefony, které jsou dostupné na trhu. Níže proto naleznete informace o tom, se kterými mobilními telefony jednotlivé audiosystémy Mitsubishi spolupracují a které funkce jsou podporovány.

Smartphone Link Display Audio (SDA)

Smartphone Link Display Audio (SDA)

Smartphone Link Display Audio (SDA)  je zcela nový audiosystém podporující komunikaci s mobilními telefony prostřednictvím moderních aplikací Android Auto™ a Apple CarPlay™. Tyto aplikace umožňují zobrazení obsahu mobilního telefonu a jeho ovládání přímo na displeji audiosystému, např. navigace nebo hudebního přehrávače.


Na tomto odkazu najdete seznam mobilních telefonů, které jsou kompatibilní s audiosystémem SDA ve vašem vozidle. (Stránka je v anglickém jazyce).

Hands Free System / Link System

Hands Free System / Link System

Hands Free Systém, který je plně integrován do audiosystému či navigace vašeho vozidla, umožňuje ovládat mobilní telefon a hudební přehrávač, aniž byste museli sundávat ruce z volantu. Ovládání je možné hlasem nebo prostřednictvím tlačítek na volantu.

 

Na tomto odkazu najdete seznam mobilních telefonů, které jsou kompatibilní s Hands Free Systémem ve vašem vozidle. (Stránka je v anglickém jazyce).

Jak funguje Android Auto a Apple CarPlay?


Android Auto je softwarovou platformou, kterou Google poprvé představil v roce 2015. Jde o propojení vašich dat z mobilního telefonu do infotainmentu vozidla tak, aby bylo vše co nejpřehlednější a abyste mohli využívat užitečné aplikace jako Google Mapy, Spotify, Waze, YouTube Music a mnoho dalších.

Apple CarPlay je systém umožňující zrcadlení vybraných aplikací z vašeho iPhonu přímo na obrazovku infotainmentu vozu, přes kterou je můžete i ovládat. To znamená, že pokud jste například zvyklí nechat se vést navigací Waze a poslouchat u toho hity ze Spotify, stačí připojit iPhone přes kabel k autu a nechat ho odložený v přihrádce. Všechno pak máte na dosah přímo přes infotainment vašeho auta.

Jak funguje Android Auto / Apple CarPlay a k čemu je dobré?

Pokud vaše vozidlo podporuje Android Auto nebo Apple CarPlay, můžete ho jednoduše připojit pomocí USB kabelu. Až to uděláte, objeví se na infotainmentu rozhraní, které nemusíte nijak nastavovat a rovnou jej můžete začít používat. Mezi hlavní přednosti tohoto systému patří hned několik klíčových funkcí.

V případě, že máte ve svém voze multimediální systém INTOUCH je popdpora připojení bezdrátová přes Bluetooth.

Google Mapy

Google Mapy jsou provázané s vaším Google účtem, a tak pokud máte celý ekosystém na Googlu postavený, může být aplikace v Android Auto užitečnější, než se na první pohled zdá. Můžete si třeba snadno nastavit trasy dle toho, co jste hledali v minulosti na vašem telefonu či počítači. Samozřejmě můžete pomocí hlasových příkazů zadávat nové trasy, přidávat různé záchytné body nebo získávat upozornění o aktuální dopravní situaci na silnici po které jedete.

Volání a posílání zpráv

V případě že patříte mezi jedince, kteří mají několik desítek hovorů a zpráv denně rozhodně Android Auto oceníte. Promění totiž váš telefon v hands-free, kdy si můžete nechávat přečíst přijaté zprávy a následně na ně hlasem odpovídat. Samozřejmostí je příjem hovorů, ale pomocí hlasu je můžete i vytáčet.

Google Asistent

Pomocí příkazu "Hey, Google" se můžete Google Asistenta ptát v Android Auto téměř na cokoliv. Pokud se nudíte, můžete se Googlu ptát na nejrůznější otázky, na které vám odpovídá. Jestliže vás dlouhá cesta autem zachvátila různými myšlenkami a vy si nemůžete vzpomenout kdy se narodil Napoleon Bonaparte, můžete si to během několika sekund zjistit.

Siri Asistent

Služba CarPlay vám umožní používat Siri k telefonování, posílání textových zpráv, přehrávání hudby na iPhonu, vyhledávání tras a ovládání dalších funkcí iPhonu, aniž byste se přestali soustředit na řízení. Siri taky může v CarPlay navrhovat, co byste měli dělat dál, třeba jet na další schůzku. Návrhy Siri a CarPlay spolupracují na tom, abyste své oblíbené aplikace měli vždy na dosah ruky.

V závislosti na vozu můžete použít Siri k ovládání CarPlay dvěma způsoby:

 • Stiskněte a podržte tlačítko hlasového ovládání na volantu
 • Stiskněte a podržte hlavní panel CarPlay nebo domovské tlačítko CarPlay na dotykové obrazovce

Další užitečné aplikace aplikace

Android Auto má nespočet dalších aplikací a záleží jen na vás, které použijete. Místo Google Map můžete použít třeba Waze nebo Sygic, namísto Spotify můžete poslouchat hudbu a podcasty přes Deezer či YouTube Music. Kromě toho je kompatibilní s nejznámějšími messengery jako je Facebook Messenger, WhatsApp nebo Telegram. Před nějakým časem navíc Google vypustil aktualizaci, která systém poměrně dosti vylepšuje.

 • Po nastartování vozidla můžete čekat rychlejší reakce Android Auto. Rychleji se načte navigace i možnost přehrávání médií.
 • Nová navigační lišta bude zobrazovat pokyny u navigace, ovládání médií a zároveň umožní ovládání jiných aspektů u telefonu jako jsou hovory, možnost přehrávání podcastů apod.
 • Nové notifikační centrum ukazuje poslední hovory, zprávy a upozornění. Díky tomu na ně můžete odpovědět rychle v čase, kdy se vám to hodí a nevěnujete se řízení.
 • Větší prostor dostává černá barva a celkově je design postavený tak aby tak ladil s interiérem vozidla. Zlepšily se také fonty a čitelnost textů.
 • Pokud máte vozidlo s větším displejem, systém využije více místa. Na jedné obrazovce tak uvidíte více informací.

Jak stáhnout Android Auto?

Pokud nemáte Android Auto nainstalované ve vašem telefonu, stačí ho jednoduše stáhnout z Google Play, případně APK Mirror. Soubor poté nainstalujete a po propojení s vozidlem budete mít službu aktivní.

Jaké telefony jsou kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay?

Velkou výhodou tohoto systému je fakt, že je kompatibilní s většinou novějších Android a Apple telefonů. Ve svém telefonu musíte mít nainstalovaný Android 6.0 či novější. Pokud máte Android 10 či novější, nebudete muset instalovat žádnou aplikaci. V opačném případě ji jednoduše stáhnete z Google Play. V případě zařízení značky Apple stačí vlastnit minimálně iPhone 5 a auto, které CarPlay podporuje. V obou případech stačí následně připojit telefon k automobilu pomocí USB kabelu.

Která auta fungují s Android Auto a Apple CarPlay?

Podpora aktuálně nechybí u více než 60 různých značek. Mezi ty nejznámější patří Škoda, Hyundai, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Jeep, Jaguar, Kia, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Toyota, Suzuki, Volkswagen či Volvo. Pokud máte odpovídající výbavu, spustíte Android Auto na vozidlech od roku 2016-2017. Pokud si nejste jisti podporou vašeho vozu, mrkněte na oficiální web.

Modely Mitsubishi

 • Delica D:2 Custom 2017
 • Eclipse Cross 2018
 • i-MiEV 2017
 • Mirage 2017
 • Mirage G4 2017
 • Outlander 2017
 • Outlander PHEV 2017
 • Pajero 2016
 • Pajero Sport 2016
 • Triton 2016
 • ASX
 • Space Star
 • L200

Mobilní aplikace

V případě že máte nějaké starší vozidlo, které buď nepodporuje Android Auto nebo dokonce ani nemá infotainment využijete mobilní aplikaci. Ta vám rozhraní vašeho telefonu přizpůsobí tak, aby bylo vše lépe čitelné a přehledné. Telefon pak stačí posadit na nějaký držák na úroveň rukou a pokud máte dostatečně velký displej, můžete si takto systém nahradit, a to zcela zdarma bez toho, aniž byste museli kupovat drahé rádio. Nezapomeňte propojit telefon a vozidlo přes AUX či USB, abyste vše dostatečně dobře slyšeli.