TRENDCAR a.s.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


Mitsubishi vítězem iF DESIGN AWARD 2024

Mitsubishi Motors získává další ocenění a je vítězem letošní ceny iF DESIGN AWARD 2024, světově proslulé ceny za design. A to ihned ve dvou kategoriích. V kategorii „jednotunový pick-up" a „kompaktní SUV".

 

Kategorii jedno tunového pick-upu vyhrálo zcela nové L200

Na základě designového konceptu „BEAST MODE" je L200 navrženo tak, aby vyjadřovalo tuhost a svou sílu očekávanou od pick-upu. Přední design má typické charakteristické rysy pro pick-up – robustní trojrozměrnou mřížkou chladiče a blatníky. Pevná karoserie pokračuje podél boku až dozadu, kde dominuje velká nákladová plocha. Horizontální přístrojová deska umožňuje řidiči snadno vidět změny v držení vozidla během jízdy. Číselníky mají optimální úroveň citlivosti, aby bylo možné je ovládat i v pracovních rukavicích. Volant je navržen se zaměřením na pohodlí a robustnost držení.

 

Kategorii kompaktního SUV ovládl model Xforce

Xforce je kompaktní SUV, které poskytuje pohodlí a praktičnost včetně prostorné kabiny a všestranných úložných prostor. Díky promyšlené koncepci karoserie a skvělému pohonu je zajištěna bezpečnost na různých površích a za všech podmínek. Na základě designového konceptu Silky & Solid vyjadřuje horní část karoserie vzdušnou hedvábnost, zatímco spodní část karoserie přijímá pevné a mohutné proporce a vytváří tak stylové, robustní a autentické SUV. Uvnitř je dobře čitelný přístrojový štít a snadno ovladatelný středový panel ve tvaru monolitu, který vyjadřuje funkčnost a pokročilý pocit.

 

Ocenění iF DESIGN AWARD je jedno z nejstarších a nejprestižnějších světových ocenění za design, které pořádá iF International Forum Design GmbH se sídlem v německém Hannoveru. Porota složena ze 132 mezinárodních odborníků hodnotila design na základě pěti kritérií – idea, form, function, differentiation and impact.

Více informací lze nalézt v sekci „Winners & iF Ranking" na https://ifdesign.com/.